Connect with us

Sport

Hallakamë te Reali, Zidane drejt largimit

Published

on

SIGMA Banners

Zidane i ka ditët e numëruar te Reali.

Sipas Marca, tekniku i Real Madrid, Zinedine Zidane ka humbur imunitetin të cilin e kishte fal Florentino Perez dhe tashmë është në rrezik. Në Spanjë e bëjnë të kryer se tashmë Zidane është në “lup”, tek Real Madrid për situatën që krijoi në klub.

KESCO

Përçarja me futbollistët si James e Bale dhe më pas t’i konsideroj ata të rëndësishëm, si dhe loja jo e mirë në fillim të kampionatit e kanë vendosur në rrezik francezin.

Perez ka filluar të dyshoj sipas Marca se Realit tashmë i duhet një trajner i cili di të krijoi një ekip nga e para dhe ka eksperiencë. Emri që po qarkullon në Spanjë është ai i teknikut Jose Mourinho i cili momentalisht është pa një skuadër.