Connect with us

Politikë

Haradinaj poston për organizimin e Ambasadës së Bullgarisë, nuk e përmend takimin me ‘mashtruesin’

Published

on

ART MOTION

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka shkruar për pjesëmarrjen e tij në organizimin e Ambasadës së Bullgarisë në Kosovë, në Ditën e Çlirimit të Bullgarisë, por nuk e ka përmendur takimin me kryeministrin Albin Kurti, apo siç e quan ai ‘mashtruesin’.

Mediat kanë kapur momentin kur Kurti dhe Haradinaj janë parë në shoqërimin e njëri-tjetrit.

Postimi i plotë i Haradinajt:

KESCO

Mora pjesë në pritjen që Ambasada e Bullgarisë në Kosovë organizoi në Prishtinë në Ditën e Çlirimit të Bullgarisë, që shënon 143-vjetorin e çlirimit të popullit bullgar pas robërisë pesë-shekullore. Bullgaria është shtet mik i Kosovës dhe marrëdhëniet tona biletarale janë të një rëndësie të veçantë!. /Gazeta Sinjali/