Connect with us

Sport

Hazard lojtari më i mirë i vitit në Ligën e Evropës

Published

on

COVID-19

Eden Hazard është shpallur lojtari më i mirë i vitit në Ligën e Evropës.

Belgu ka qenë fantastik edicionin e kaluar me Chelsean, duke arritur në fund ta fitojnë trofeun.

KESCO
UEFA Europa League

@EuropaLeague

Bravo, @hazardeden10! 👏

The 2018/19 Player of the Season! 🥳 |

Embedded video

1,337 people are talking about this
Në tetë takime të luajtura, Hazard realizoi dy gola dhe bëri dy asistime të tjera.

Pikërisht golat e shënuar nga Hazard erdhën në finalen e madhe ndaj Arsenalit, ku Chelsea triumfoi me rezultat 4-1. /KlinaPress/