Connect with us

Sport

Icardi pranon transferimin te Napoli?

Published

on

Mëso shqip – MDIS

Sulmuesi i Interit, Mauro Icardi thuhet se është i hapur për t’u bashkuar me Napolin, para Juventusit.

Juve e ka lanë të lirë fanellën e tyre me numrin 9 dhe pati shumë thashetheme se ai ishte e rezervuar për Icardi.

Megjithatë, Corriere dello Sport shkruan se argjentinasi është ‘duke menduar shumë’ për ofertën e bërë nga presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis.

KESCO

Interi, nga ana tjetër, do të preferonte t’ua shiste atë napolitanëve dhe jo rivalëve të tyre të urryer, Juventusit.

Ndërkohë, 26-vjeçari argjentinas është kthyer në Milano pas një fundjavë pushimesh në Ibiza dhe gjatë kësaj jave mund të ketë të reja tjera për të ardhmen. /KlinaPress/