Connect with us

Sport

Icari apo Lukaku, ja cilin e dëshiron Ronaldo në Juventus

Published

on

Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit

Mauro Icardi dhe Romelu Lukaku janë duke u kërkuar nga Juventus.

Por superylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo raportohet se dëshiron që klubi i tij të nënshkruajë me Mauro Icardin këtë verë.

Argjentinasi tashmë është thënë nga klubi se ai nuk është pjesë e planeve të klubit sezonin e ardhshëm dhe shefi i Interit, Antonio Conte gjithashtu e ka bërë të qartë që ata synojnë ta shesin Icardin këtë verë.

KESCO
Gazzetta dello Sport pretendojnë se Ronaldo është më i hapur për të patur Icardi në klub pasi ndjehet se ai është më i mirë se Lukaku.

Ai nuk është plotësisht kundër Lukaku por dëshiron Icardi pasi ai beson se sulmuesi argjentinas është ajo që i duhet Juventusit./KlinaPress/