Connect with us

Shëndetësi

Infektohet me koronavirus mjeku që u rikthye nga pensioni në vijën e parë të luftës

Published

on

Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit

Është infektuar me koronavirus mjeku që u rikthye nga pensioni në vijën e parë të luftës.

Mjeku Dhimitër Kraja është infektuar nga CoVid-19. Lajmin e ka konfirmuar në emisionin “Open” doktor Pëllumb Piper i cili ka thënë se ai aktualisht është i shtuar në spitalin Infektiv, spital në të cilin u rikthye për të luftuar kundër CoVid-19.

Doktor Dhimitër Kraja ishte një nga mjekët që u rikthye në detyrë edhe pse kishte dalë në pension, pas thirrjes së ministrisë për shërbyer kundër pandemisë që po gjunjëzon botën.

KESCO

Dhimitër Kraja është baba i DJ të njohur, Vik Kraja, i cili pak ditë më parë në rrjetet sociale bëri një postim të ndjerë për të atin ku shkruante:

HEROES OF TOMORROË Nuk e di sa vite dhe sa ore pune behen po ti mbledhesh nje nga nje ne kete foto…po luftojne per ne, dhe si shihet nga mosha e disave, ka qe rrezikojne shume.

Kane lene familjet duke cenuar dhe shendetin e tyre per ne. Dhe ne sna rrin bytha ne shtepi???

Duam te dalim se u merzitem???

Jam i prekur se ai ne mes eshte Baba im qe u rikthye ne detyre megjithese kishte dale ne pension.

Duroni duroni duroni sepse po vazhduam keshtu do marim fund!

QENDRONI NE SHTEPI .