Connect with us

Shëndeti

Infermieria nga Klina e cila pritet ta lëshojë Kosovën dhe te punojë ne Gjermani.

Published

on

COVID-19

 

KESCO

Besiana Zikolli e lindur me 17.11.2000 nga Klina, ishte nje nxenëse e shkelqyeshme me nota të mira ne shkollen e mjeksisë “Keka-Med” ne Klinë. 1 vit me parë ajo diplomoi dhe u licensua si infermiere e pergjitheshme. Ajo ka nje motivacion per nje te ardhme sa me te mirë per veten dhe familien e saj. Besiana është duke përfunduar kursin e gjuhes gjermane, profesori i saj do lidhë se shpejti kontraten e punes dhe do te fillojë te punojë ne shtetin e Gjermanisë si AltenPflegerin ne AltenHeim- domin-shtepinë e te moshuarve, paga është e lartë dhe e kenaqshme,edhe 3-4 muaj pritet që Besiana të lëshon Kosoven dhe te merr rrugen per në Gjermani. I urojmë infermieres një te ardhme sa me te mirë me shumë sukses dhe fat ne jetë./KlinaPress/