Connect with us

Sport

Interi ia cakton çmimin Gabigolit

Published

on

Pex Host Big

Flamengo thuhet se është paralajmëruar se ata duhet të paguajnë të paktën 20 milionë euro për sulmuesin e Interit, Gabriel Barbosa.

Gabigol është duke shënuar gola për Flamengon, dhe Sky Sport Italia kohëve të fundit pohoi se ata ishin afër marrëveshjes për një shitje për rreth 18 milionë.

Sidoqoftë, gazetari Nicolo Schira nga Gazzetta dello Sport tani shkruan se Nerazzurrët duan më shumë se ajo shifër.

KESCO

Gabigol duke festuar një gol me fanellën e Flamengos

Interi shpenzoi 29.5 milionë euro për të nënshkruar me 23-vjeçarin nga Santos më 2016.

Me gjithë formën e tij të përmirësuar, ai u la jashtë skuadrës së fundit të Brazilit për ndeshjet e radhës kualifikuese. /KlinaPress/