Connect with us

Sport

Interi mposht PSG-në me anë të penalltive në një miqësore luksi në Kinë

Published

on

GorenjeKosova

Interi ka fituar pas penalltive ndaj Paris Saint-Germain me rezultat 6-5 pasi koha e rregullt përfundoi baras 1-1.   

Skuadra e Antonio Contes e ka gjetur fitoren pas dy humbje radhazi në ndeshjet para-sezonale, duke e mposhtur kampionin francezë në ndeshjen e zhvilluar në Kinë.

Pjesa e parë e ndeshjes miqësore u karakterizua me lojë të barabartë dhe raste nga të dyja skuadrat, por vetëm PSG-ja arriti të gjej golin.

KESCO

Goli i vetëm në këtë pjesë erdhi në minutën e 41-të dhe ishte mbrojtësi Thilo Kehrer, i cili shënoi për 1-0.

Paris Saint-Germain

@PSG_English

⏱️ HALF-TIME@KehrerThilo‘s goal towards the end of the first period separates the two sides.@PSG_English 1⃣@Inter_en 0⃣

View image on Twitter

U desh të priteshin minutat shtesë për të parë golin e barazimit 1-1 të shënuar nga sulmuesi Samuel Longo, i cili vulosi rezultatin përfundimtar.

Inter

@Inter_en

⚽ | 94′ – GOOAAAALL!! nicks it with the last kick of the game!! 😱 1-1 ⚫🔵

View image on Twitter
Në penallti, Interi ishte më i saktë duke humbur një penallti, për dallim nga PSG-ja që humbi dy dhe në fund ndeshja përfundoi me rezultat 6-5. /KlinaPress/

Inter

@Inter_en

Inter win the shootout 6-5 on sudden death! @joaome17 with the decisive penalty 🎯

PSG: ✅✅✅❌✅✅❌
INTER: ✅✅✅✅❌✅✅ ⚫🔵

48 people are talking about this

Eduardo Razo@eddie1991razo

Thilo Kehrer gets the first goal of the match and it’s 1-0 PSG

Embedded video

Calciomercato Inter@InterCM16

goal ⚫️🔵

Embedded video