Connect with us

Lajme

Ismaili për shkarkimin e Çitakut: LVV po dëshmon që interesin partiak e ka mbi atë shtetëror

Published

on

Mëso shqip – MDIS

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Uran Ismaili, ka vlerësuar punën e Vlora Çitakut si ambasadore në SHBA, ndërsa për LVV-në ka thënë se po dëshmon që interesin partiak e ka mbi atë shtetëror.

“Kosova ka nevojë për një diplomaci strategjike, e jo për qeveri që taktizon në baza të ngushta dhe krejtësisht partiake”, shkruan Ismaili në profilin e tij në Facebook, transmeton Gazeta Sinjali. /Gazeta Sinjali/

Postimi i tij i plotë:

KESCO