Connect with us

Lajmet/Botë

Italia në luftë me ‘armikun e padukshëm’, mbi 10 mijë persona të vdekur

Published

on

COVID-19

Po vazhdon të rritet numri i të vdekurve nga koronavirusi në Itali.

Në Itali, më shumë se 10,000 njerëz kanë vdekur që nga fillimi i pandemisë koronavirus, sipas të dhënave të fundit nga Agjencia e Mbrojtjes Civile.

5974 persona janë infektuar duke e çuar numrin në 70065 të infekstuar, teksa të shëruar janë 12384 persona ndërsa 3856 persona janë në gjendje kritike për jetë, shkruan Aljazzera.

KESCO

Kujtojmë se në të gjithë botën, numri i të prekurve nga ky virus ka arritur në më shumë se 600,000, nga të cilët më shumë se 131,000 njerëz janë shëruar si dhe mbi 27,000 njerëz kanë vdekur./KlinaPress./