Connect with us

Lajme

Ja nga cilat vende janë rastet e reja me koronavirus

Published

on

ja-nga-cilat-vende-jane-rastet-e-reja-me-koronavirus
Korporata Energjetike e Kosovës Banners

Nga këto vende janë rastet e reja me koronavirus.

Sot janë konfirmuar edhe 21 raste të reja me Covid-19, ndërsa 10 pacientë janë shëruar.

Rastet pozitive janë raste kontakti nga: komuna e Prizrenit 19 raste (sipas vendbanimit:15 raste Prizren, 1 rast Romajë, 1 rast Lubiçevë, 1 rast Kijevë dhe 1 rast Nashec) dhe nga komuna e Suharekës 2 raste (sipas vendbanimit:1 rast Bllacë dhe 1 rast Suharekë).

KESCO

Sot më 22 maj 2020, janë shëruar 10 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 782 raste.
Kështu numri total i të infektuarve shkon në 1.025./KlinaPress./