Connect with us

Lajme

Ja sa aksidente janë bërë për 24 orë

Published

on

COVID-19

Janë rritur ndjeshëm aksidentet e trafikut në vendin tonë.

Policia e Kosovës ka bërë të ditur statistikat e aksidenteve dhe dënimeve për ditën e djeshme.

Aksidente me të lënduar ishin 30, ndërsa pa të lënduar 51.

KESCO

Vetëm dje u arrestuan 34 persona, prej tyre 24 janë dërguar në mbajtje.

Kurse dënimet edhe kësaj here ishin në numër të madh.

Policia ka bërë të ditur se numri i tiketave të shqiptuara në trafik ishte 1479./KlinaPress/