Connect with us

Sport

Juventus -Atletico Madrid, befasi në formacionet zyrtare

Published

on

Mëso shqip – MDIS

Sot na pret një super ndeshje.

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Juventus – Atletico Madrid.

KESCO

Juventus dhe Atletico do të përballen me njëra tjetrën në kuadër të International Champions Cup.

Takimi i fundit mes dy skuadrave ishte luajtur në Ligën e Kampionëve, ku Juve fitonte me rezultatin 3:0, falë ‘magjisë’ së Ronaldo, i cili sot luan nga minuta e parë.

Surpriza e formacioneve është Sami Khedira, i cili luan nga fillimi në mesfushën e ‘Zonjës së vjetër’.

Më poshtë formacionet zyrtare për ndeshjen që luhet në Stokholm.

Juventus: Szczesny; De Sciglio, De Ligt, Chiellini, Alex Sandro; Khedira, Pjanic, Rabiot; Douglas Costa, Higuain, Cristiano Ronaldo

Atletico Madrid: Oblak; Trippier, Gimenez, Savic, Lodi; Koke, Llorente, Saul, Lemar; Joao Felix, Morata/KlinaPress/