Connect with us

Sport

Juventus po bën edhe tentimin e fundit për yllin e madh

Published

on

Princ Caffe Banners

Juventusi do ta bëjë edhe një transferim.

Skuadra e Juventus kërkon të afrojë edhe një super mesfushor në skuadër.

Kampionët e Serie A duket se nuk janë dorëzuar për mesfushorin e Barcelonës, Ivan Rakitic dhe janë duke insistuar për transferimin e tij.

‘Sport’ raporton se kontaktet mes Paratici dhe drejtuesve të Barcës janë riaktivizuar gjatë këtij vikendi.

KESCO
Emri i Rakitic së fundmi është lidhur edhe me një kalim të mundshëm tek Paris Saint Germain, por ajo lëvizje duket se nuk do të ndodh.
Juventus po shqyrton edhe opsionin që të ofrojë Emre Can në shkëmbim të kroatit./KlinaPress/