Connect with us

Sport

Karius: Kam dy oferta nga Anglia dhe tri nga Gjermania

Published

on

Princ Caffe Banners

Portieri i Liverpoolit, Loris Karius ka thënë se ai ishte shumë gjatë pas kohës së tij të kaluar te skuadra turke, Besiktas.

Karius u transferua në Stamboll në një marrëveshje huazimi dyvjeçare në vitin e kaluar, pas makthit të tij në finalen e Ligës së Kampioneve më 2018 dhe blerjes së madhe të Reds, Alisson.

Megjithatë, gjermani pati paraqitje të mira te Besiktasi dhe tani ka treguar se është shumë i kërkuar, pasi në adresë të tij ka shumë oferta.

KESCO

“I refuzova të gjitha. Besiktas është shumë i veçantë për mua”, ka thënë Karius për Sporx.

Reds gjithashtu do të kenë në klauzolë fitime prej 20 për qind në shitjen e ardhshme nëse marrëveshja me Besiktasin bëhet e përhershme. /KlinaPress/