Connect with us

Sport

Katër skuadra italiane në garë për Darmianin, mbrojtësi pritet të rikthehet në Serie A

Published

on

ART MOTION

Matteo Darmian është duke pritur largimin nga Manchester United.

Mbrojtësi italian nuk është në planet e trajnerit Ole Gunnar Solskjaer dhe do të rikthehet në Serie A.

Mediat italiane kanë raportuar se lojtari po shikon mundësinë për ta prishur kontratën me Djajtë e Kuq, pasi është në vitin e fundit të saj.

KESCO

E në Serie A, ai po kërkohet nga katër skuadra të njohura italiane.

 

Kampioni në fuqi, Juventus po e dëshiron lojtarin që mund të luaj në të dy krahet.

Ndërkohë interesim kanës shfaqur edhe Interi, Lazio dhe së fundmi Parma.

29-vjeçari pritet ta kompletoj rikthimin në Serie A në ditën e fundit të afatit kalimtar veror. /KlinaPress/