Connect with us

Lajme

Këshilltari i presidentit i reagon Vjosa Osmanit: Edhe karrierën politike e ke ndërtuar si shushunjë rreth e rrotull Hashim Thaçit

Published

on

Schengen Visa

Këshilltari i presidentit Thaçi, Adil Behramaj, ka reaguar pas deklaratave të kryeparlamentares Vjosa Osmani, se bashkë me taksën duhet të hiqet edhe presidenti.

Behramaj ka ironizuar me Osmanin, duke thënë se e paska sosur t’i japë fund karrierës së saj, sepse atë tërësisht e ka ndërtuar si shushunjë politike rreth e rrotull Hashim Thaçit.

Ai ka thënë se Osmani është bërë si katapultë e Vetëvendosjes brenda LDK-së.

KESCO

“Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, e cila është bërë si katapultë e Vetëvendosjes brenda LDK-së, paska thënë se bashkë më tarifën duhet të hiqet edhe presidenti. E paska sosur e gëzuara t’i japë fund karrierës së saj, të cilën e ka ndërtuar si shushunjë politike rreth e rrotull Hashim Thaçit.

Në atë moment që presidenti e lë politikën, rrafsh gjysma e Kuvendit dhe Qeverisë, përfshirë këtu edhe krerët e këtyre dy institucioneve, mbesin pa karrierë politike.

Pra, askush nuk i mban mend këta për ndonjë vizion apo ide politike, por vetëm për vrerosje kundër Hashim Thaçit. E ardhmja e tyre politike është e vdekur pa të.

Ti njëmend Vjosë mbahesh mend edhe për diçka tjetër.

Ish-presidenti Fatmir Sejdiu është presidenti i vetëm në botë që nuk e ka një fotografi të vetme me presidentët amerikanë, pa iu ngjitur prapa edhe ti si fusnotë. Por, në një ditë të bukur, ia ktheve edhe atij shpinën. Madje, duke mos i folur më fare. Më pas nise edhe flirtin e ri politik, duke iu vardisur Isa Mustafës. Megjithatë, as me të nuk të zgjati shumë. Në ditën kur votohej Isa Mustafa për kryeministër, ngrite dorën kundër para syve të tij. U përpoqe edhe ta rrëzoje nga posti i kryetarit.

Tash dalëngadalë po heq dorë edhe nga LDK-ja, duke u bërë tërësisht një rrodhëz e Vetëvendosjes.

Dje partneri yt i ri politik, i cili u mundua të thotë diçka për pozicione ekstreme pa reflektuar fare për ekstremizmin e deritashëm të tij, pa u konsultuar fare as me LDK-në, me pafytyrësi ekstreme të caktoi ty edhe si bashkënegociuese nga radhët e LDK-së në dialog.

Por, ai, ti dhe kushdo tjetër që mendon se mund të japë kontribut, ngutuni se po ua ruajmë edhe disa vende të lira në “rimorkio”, se ky vend e ka timonierin!”, ka shkruar Behramaj./KlinaPress./