Connect with us

Lajme

Kështu janë zbrazur raftet e miellit në marketet në Fushë Kosovë – Rukiqi bën thirrje të mos ketë panik

Published

on

Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit

Mielli e buka në këtë kohë janë produktet më të kërkuara të qytetarëve.

Kjo për të siguruar sasi të mjaftueshme në rast të përshkallëzimit të situatës puna e Koronavirusit, shkruan gazeta inFokus.

Në disa markete në Fushë Kosovë, raftet ku ishte i vendosur mielli e buka, por edhe produktet të tjera elementare tanimë janë të zbrazëta.

KESCO

Mirëpo, shefi i Odës Ekonomike të Kosovës, po bën thirrje që të mos bëhet panik, e mos të lihen raftat e zbrazëta, shkruan gazeta inFokus.

Kjo pasi sipas tij, në Kosovë, ka sasi të mjaftueshme të miellit, e nuk rrezikohet që të mbetet pa ta./Gazeta inFokus/