Connect with us

Sporti/Ndërkombëtarë

Këta janë 11 blerjet më të këqija të Barcelonës

Published

on

Princ Caffe Banners

11 blerjet më të këqija të Barcelonës.

Barcelona shënoi suksese të mëdha në shekullin 21, dhe kjo fjalë lojtarëve që erdhën nga shkolla e tyre.

Shumë emra të rinj dolën nëpër zinxhirët e akademisë së tyre për të mbërritur deri te skuadra e parë, siç janë Lionel Messi, Andres Iniesta dhe Xavi.

KESCO

Gjatë kësaj kohe, Barcelona nuk është treguar e mirë në tregun e transferimeve, duke shpenzuar shumë para në disa lojtarë, që asnjëherë nuk përmbushën pritëshmëritë.

Një prej tyre është edhe Zlatan Ibrahimovic, që veshi fanellën e Barcelonës për vetëm një sezon.

Marca ka bërë bashkë një formacion me blerjet më të këqija të Barcelonës në 20 vitet e fundit, përcjell lajmi.

Richard Dutruel

Martín Cáceres

Dmytro Chygrynskiy

Thomas Vermaelen

Yerry Mina

Alex Song

Andre Gomes

Ricardo Quaresma

Juan Roman Riquelme

Philippe Coutinho

Zlatan Ibrahimović