Connect with us

Shëndetësi

Konfirmohet personi i parë i infektuar me koronavirus në këtë shtet të Evropës

Published

on

SIGMA Banners

Personi i parë i infektuar me koronavirus në Andorra është një 20-vjeçar, transmeton Gazeta Sinjali.

Një i ri 20-vjeçar u shtrua në spital me simptoma të koronavirusit pasi kohët e fundit kishte vizituar Italinë.

Ky është  rasti i parë i infektuar me koronavirus në Andorra, njoftoi qeveria.

KESCO

Kontrollet mjekësore kanë treguar se ai ishte pozitiv për Covid-19 dhe se autoritetet do të monitorojnë personat me të cilët ai ka kontaktuar./Gazeta Sinjali/