Connect with us

Lajme

Koronavirusi| Kompanitë ndërtimore në Prishtinë nuk ndalojnë punën

Published

on

Mëso shqip – MDIS

Me qëllim të tejkalimit të situatës së krijuar nga koronavirus, shumë biznes janë mbyllur, por njëjtë nuk është edhe nga kompanitë ndërtimore, shkruan Gazeta inFokus.

Gazeta inFokus, sjell disa fotografi ku shihen në Prishtinë punëtoret e ndërtimtarisë duke punuar dhe atë pas maska mbrojtëse në fytyrë.

Ndryshe në komuna e Deçanit ka marr vendim që kompanitë ndërtimore të pezullojnë punën.

KESCO

Qeveria e Republikës së Kosovës gjatë së dielës ka shpallur emergjencë për shëndetin publik./KlinaPress./