Connect with us

Lajmet/Botë

Koronavirusi rikthehet në Wuhan, vendi ngre sërish alarmin

Published

on

Princ Caffe Banners

Rikthehet koronavirusi në Wuhan, vendi ngre sërish alarmin.

Banorëve të Wuhanit, epiqendrës së koronavirusit u është kërkuar të forcojnë masat e “vetëmbrojtjes”, të qëndrojnë në shtëpi dhe të shmangin daljet e panevojshme.

Në një deklaratë të zyrtarit lokal Wang Zhonglin thuhet: “Rreziku i rikthimit të pandemisë mbetet i lartë, për shkak të faktorëve të brendshëm dhe të jashtëm”.

KESCO

Në vendimet e marra më herët, është thënë se më 8 prill do të ketë lehtësim të masave, megjithatë mbetet për t’u parë nëse do të rikthehet normaliteti në qytetin, në të cilin u konfirmuan rastet e para me COVID-19.

Deri më tani në Kinë janë shënuar 3,332 viktima dhe 82,509 të infektuar nga Covid-19./KlinaPress./