Connect with us

Lajme

Krasniqi: Pakti kundër korrupsionit, hap i rëndësishëm në luftimin e tij

Published

on

Korporata Energjetike e Kosovës Banners

Nënkryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, ka thënë se nisma e Kadri Veselit për Paktin kundër korrupsionit është ndër hapat konkret që Partia Demokratike e Kosovës është duke ndërmarrë kundër dukurive negative në institucionet e vendit.

Krasniqi përmes një postimi në Facebook, është shprehur se qytetarët e Kosovës presin që të bëhen ndryshime të reja dhe standarde tjera në Qeverisje.

Postimi i plotë:

KESCO

Pakti Kundër Korrupsionit është vetëm një nga hapat konkret dhe shumë të rëndësishëm që Partia Demokratike e Kosovës dhe kryetari i saj, z. Kadri Veseli, po ndërmarrin në kauzën me të rëndësishme për vendin, në luftën kundër korrupsionit.

Lufta kundër korrupsionit për ne nuk është një betejë me fjalë, por siç e kemi dëshmuar dhe po e dëshmojnë, një angazhim serioz dhe me veprime konkrete.

Qytetarët tanë presin që të bëjmë ndryshime dhe të krijojmë standarde të reja etike në qeverisje. PDK tashmë po e bën këtë dhe presim që edhe subjektet e tjera të dëshmojnë të njëjtën gjë, duke nënshkruar këtë Pakt por edhe duke ndërmarrë veprimet që parasheh ky dokument.

Kjo nismë e re e jona do të ofrojë para qytetarëve lista të pastërta për deputetë, qeverisje pa njerëz që kanë probleme ligjore sa i përket korrupsionit dhe nepotizmit, si dhe hapa të tjerë që do të ndikojnë në përmirësimin e qeverisjes në vend dhe krijimin e një të ardhmeje më të mirë për të gjithë. /KlinaPress/