Connect with us

Lajmet/Botë

Kryeministrat e ballkanit perëndimor në VideoKonferencën me Kurz dhe Varhleyi

Published

on

Schengen Visa

Kryeministrat e Ballkanit Perëndimor janë duke mbajtur videokonferencë me Kancelarin e Austrisë, Sebastian Kurz dhe Komisionerin për Zgjerim, Oliver Varhleyi.

Sipas njoftimit të Kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, ndër pikat e diskutimit ka qenë edhe garantimi i qasjes së vendeve të këtij rajoni në tregun evropian dhe importet mjekësore gjatë luftës me virusin, transmeton Klan Kosova./KlinaPress./

KESCO