Connect with us

Sport

Ky është grupi i “ferrit” që mund ta pret Realin

Published

on

Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit

Sot hidhet shorti për Champions League.

Real Madrid është pjesë e vazos së dytë në Ligën e Kampionëve.

‘Los Blancos’ duke qenë në këtë vazo, mund të rrezikojnë për një grup shumë të vështirë në Ligën e Kampionëve për sezonin 2019/2020.

KESCO
13 herë kampionët e Evropës, shumë lehtë mund të jenë në grup me Liverpoolin apo Manchester Cityn nga vazo A, me Interin nga vazo C dhe Lepizigun nga Vazo C.

Me një skuadër jo në formë të mirë dhe të përballur me shumë lëndime, në një grup të tillë, Real Madrid do të rrezikonte kalimin në fazën e eliminimit direkt.

Grupi më i vështirë për Real Madridin:

Liverpool ose Man City

Inter

RB Leipzig.

/KlinaPress/