Connect with us

Sporti/Ndërkombëtarë

Ky është plani i Juventusit për Pogban

Published

on

GorenjeKosova

Pogba duket vështirë i arritshëm, Juventus ka një plan b për mesfushën.

Juventusi synon rikthimin e Paul Pogbas në verë, por nuk do ta ketë fare të lehtë këtë ‘operacion’.

Mesfushori francez është në dilema, nëse do të rikthehet në Torino, të qëndrojë në Manchester United apo t’i bashkohet Real Madridit.

KESCO

Mediat angleze kanë raportuar se Real Madrid mbetet skuadra favorite për të nënshkruar me francezin për një shumë prej 120 milionë eurove.

Rikthimi i Pogbas në Torino duket shumë i vështirë, kësisoj që Juventus ka një plan b për mesfushën.

Zonja e Vjetër ka piketuar mesfushorin holandez Donny Van de Beek si opsionin b nëse nuk arrihet francezi.

22-vjeçari po kalon edhe këtë edicion nëpër një formë fantastike me Ajaxin dhe është dukshëm më i lirë se Pogba.

Për të arritur deri te reprezentuesi holandez, Juventus duhet të shpenzojë 70 milionë euro.

Gjithsesi përveç Van De Beekut, kampioni në fuqi i Italisë për repartin e mesfushës pritet ta transferojë edhe talentin e Brescias, Sandro Tonalin./KlinaPress./