Connect with us

Sport

Ky futbollisti Milanit ia sheh “sherrin” Correas

Published

on

Korporata Energjetike e Kosovës Banners

Milan, ende po kërkojnë të lënë sulmuesin Suso në treg.

Klubi me qendër në Milano është në treg për të hequr dorë nga super-lojtari i vlerësuar shumë për të balancuar librat e tyre dhe për të mbelshur fonde për Correan, megjithatë, ata ende nuk kanë marrë një ofertë konkrete.

KESCO

Megjithë mbylljen e dritares së transferimit në Angli, kuqezinjtë janë ende në pritje të një oferte për sulmuesin i cili vlerësohet rreth 30 milion euro, përcjell KlinaPress.

Besohet se Suso ka tërhequr interes edhe nga rivalët e ligës Fiorentina, por ata ende duhet të bëjnë një ofertë të konsiderueshme.

Tani për tani, kjo është një lojë pritje për gjigantët në Serie A, të cilët janë ende në kërkim për të nënshkruar Angel Correa të Atletico Madrid në ditët në vijim./KlinaPress/