Connect with us

Sport

Laçit nuk i mjafton goli i ish-sulmuesit të Dritës, ndalet në barazim nga Hapoel Beer Sheva

Published

on

COVID-19

Skuadra tjetër shqiptare që po merr pjesë në Ligën e Evropës është Laçi.

Kurbinasit janë përballur në ndeshjen e parë të rrethit të parë me skuadrën izraelite Hapoel Beer Sheva ku kanë barazuar me rezultat 1-1.

Vendasit kaluan në epërsi në minutën e tretë, kur shënoi me kokë ish-sulmuesi i Dritës, Kyrian Nwabueze.

KESCO

Ekipi shqiptar luajti një ndeshje të madhe, por 12 minuta para fundit u ndëshkuan.

Ishte i inkuadruari në lojë, Levi që realizoi për mysafirët për ta barazuar rezultatin në 1-1.

Bardhezinjtë provuan deri në fund të ndeshjes për ta gjetur golin e fitores, por një gjëje të tillë nuk ia arritën.

Kësisoj kualifikimi mbetet i hapur dhe dy skuadrat do ta kërkojnë atë pas një jave në Izrael. /KLINAPress/