Connect with us

Sport

Lajm “bombë” i mëngjesit, ja ku po transferohet Eriksen

Published

on

Pex Host Big

Manchester United, ka hapur bisedime me Christian Eriksen për një transferim veror nga Tottenham, thotë The Independent.

Tottenham janë të hapur për të shitur danezin pasi ai i ka mbetur vetëm një vit kontratës së tij dhe ata duan të investojnë në nënshkrime të reja, përcjell./KlinaPress/

Spurs do të mbajë deri 50 milion £ për Eriksen dhe United janë në pozitë favorite, megjithëse ai gjithashtu ka qenë i lidhur me një kalim te Real Madrid.

KESCO

United janë të sigurt për arritjen e një marrëveshje para se dritarja e transferimit të mbyllet të enjten/KlinaPress/