Connect with us

Sport

LAJMI I FUNDIT! Inter merr këtë vendim për Icardin

Published

on

ART MOTION

Inter zhvilloi një takim me sulmuesin e tyre Mauro Icardi më herët sot pas komenteve të Wanda Nara në lidhje me vendimin e tij për të qëndruar në klub.

Sky Italia pretendon se qëndrimi i Interit për situatën nuk ka ndryshuar një grimë dhe ata mbajnë vendimin që ata do të duan të shesin argjentinasin këtë verë, me Napoli dhe Juventus të interesuar,përcjell KlinaPress.

KESCO

Skuadra mbajti një seancë stërvitore në mëngjes dhe një ndeshje miqësore me Primavera pasdite dhe, në të njëjtën kornizë kohore, Presidenti Zhang dhe CEO Marotta u përballën me sulmuesin argjentinas.

Ishte përsëritur te lojtari që ai tani është jashtë projektit, siç pranoi edhe Conte pas suksesit kundër Leçes. Mbetet për tu parë nëse do të ketë takime të reja në ditët në vijim, por përmbajtja e pyetjes me siguri nuk do të ndryshojë.

Ndërsa gjërat qëndrojnë, Juventus është i vetmi klub që Icardi dëshiron të bashkohet dhe ai ka mbajtur një ofertë nga Napoli në gjendje të lirë./KlinaPress/