Connect with us

Sport

Lamtumirë Arsenal, këtë fanellë pritet ta vesh Mustafi sezonin e ri

Published

on

Pex Host Big

Shkodran Mustafi prite të largohet gjatë kësaj vere nga Arsenal. Ai pritet të transferohet në Serie A.

Është Roma ajo e cila me ngulm po kërkon të tranferoj mbrojtësin gjerman me preardhje shqiptare.

KESCO

Është babai dhe agjenti i lojtarit ata të cilët kanë konfirmuar se Mustafi do të largohet ditëve nga vazhdim nga Arsenal, përcjell KlinaPress.

Kjo ka bërë që gjiganti nga Serie A, Roma të kërkoj transferimin e Mustafit. Interesim për të ka shprehur edhe klubi francez, Monaco.

Pritet që shumë shpejt të vendoset se cilën fanellë do ta vesh Mustafi. /KlinaPress/