Connect with us

Lajme

LDK nuk shkon në takim me Ramush Haradinaj, kjo është arsyeja

Published

on

PEX HOST 728×90

Ka filluar mbledhja e kërkuar nga ish-kryeministri i Kosovës njëherit dhe Kryetar i AAK-së Ramush Haradinaj më krerët e partive politike ne vend.

Pjesëmarrjen në këtë takim nuk e kanë konfirmuar vetëm zyrtarë të LDK-së.

Gazeta inFokus ka biseduar me zyrtarët e LDK-së, ku kanë deklaruar se ftesa nuk ka shkuar për grupin parlamentar por për LDK-në si parti politike, dhe këtë takim nuk  e shohin si relevant për të marr pjesë.

KESCO

Arsyeja e këtij takimi janë zhvillimet e fundit politike më theks të veçantë paralajmërimi për heqje të taksës dhe ultimatumeve të fundit nga SHBA-ja për sanksione ndaj Kosovës. /Gazeta inFokus/