Connect with us

Sport

Lionel Messi, sulmuesi i vitit në Ligën e Kampionëve

Published

on

Mëso shqip – MDIS

Shtëpia më e madhe e futbollit evropian, UEFA ka ndarë çmimin për sulmuesin e vitit në Ligën e Kampionëve.

Pesë herë fituesi i Topit të Artë, Lionel Messi ka fituar këtë çmim me votat nga trajnerët dhe gazetarët.

KESCO
#UCLdraw

@ChampionsLeague

✨ 2018/19 Forward of the Season ✨

|

View image on Twitter
8,749 people are talking about this

Yllii Barcelonës ishte i jashtëzakonshëm edicionin e kaluar duke u shpallur edhe golashënuesi i vitit në Champions.

Messi realizio 12 gola dhe bëri tre asistime, por që Barcelona e tij nuk arriti më shumë se deri në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. /KlinaPress/