Liverpooli dhe Sportingu barazojnë në miqësoren e luksit

Published

on

GorenjeKosova

Liverpooli dhe Sporting Lisbona kanë barazuar me rezultat 2-2 në ndeshjen miqësore të zhvilluar në mëngjesit e sotëm (e enjte).

Skuadra e Jurgen Klopp ka shkuar në tri ndeshje radhazi pa fitore gjatë përgatitjeve para-sezonale.

Pas humbjeve nga Borussia Dortmund dhe Sevilla, Reds kanë barazuar me Sportingu në ndeshjen e zhvilluar në Yankee Stadium të New Yorkut.

KESCO

LFC USA

@LFCUSA

Notre Dame ➡️ Boston ➡️ New York City

Thank you all for such an unforgettable week.

You’ll Never Walk Alone, America ❤️🇺🇸

View image on TwitterView image on TwitterView image on TwitterView image on Twitter

Të parët në epërsi kaluan portugezët me anë të mesfushorit në formë, Bruno Fernandes, i cili në minutën e katërt shënoi për 1-0, kjo edhe falë gabimit të Simon Mignolet.

Golin e barazimit për Reds e shënoi Divock Origi (20′), ndërsa holandezi Georginio Wijnaldum (44′) u përkujdes për epërsinë 2-1.

LFC USA

@LFCUSA

Good things happen when Divock and Gini score…🇺🇸

View image on TwitterView image on Twitter

Ishte braziliani Wendel, i cili në minutën e 56-të shënoi për 2-2 dhe vulosi rezultatin përfundimtar. /KlinaPress/