Connect with us

Sport

Lovren qëndron te Liverpooli

Published

on

Pex Host Big

Dejan Lovren do të qëndrojë te Liverpooli në sezonin 2019/20, përkundër interesimit të madh nga Milani dhe Roma.

Sky Sports raporton se dy gjigantët italianë e duan transferimin e mbrojtësit kroat, mirëpo The Reds nuk e duan largimin e tij.

Afati i transferimeve në Ligën Premier u mbyll më 8 gusht, andaj Liverpooli nuk ka mundësi që ta gjejë zëvendësuesin e tij.

KESCO

Lovren ka bërë 170 paraqitje deri më tan në Afield Road, mirëpo nuk ka luajtur asnjë ndeshje deri më tani në këtë sezon pas katër javësh. /KlinaPress/