Connect with us

Sport

Lukaku: Diçka e madhe po vjen te Interi

Published

on

Korporata Energjetike e Kosovës Banners

Romelu Lukaku beson se “diçka e madhe po shfaqet këtë sezon” në Inter dhe u përkul nga San Siro.

Sulmuesi përfundimisht përfundoi transferimin nga Manchester United për një tarifë rekord klubi prej 65 milionë eurove, e cila do të paguhet gjatë pesë vjetëve të ardhshme.

Ai e bëri debutimin gjatë fundjavës së kaluar në fitoren prej 4-0 ndaj Lecces në San Siro.

KESCO

“Unë jam gjithmonë gati dhe përgatitem mirë. Për gol, e dija se ku do të përfundonte topi: ishte një moment fantastik, e gjithë familja ime ishte në stadium. Unë gjithashtu e dija se do të fitonim, edhe sepse ne jemi duke stërvitur vërtet mirë”, tha Lukaku për Inter TV.

“Gjithçka ishte shumë e veçantë. Më ka munguar të luaja në një mjedis kaq të ngrohtë, me flamuj dhe një stadium të plotë para fillimit. Ishte e veçantë dhe isha vërtet e emocionuar. Kam ndjenjë se diçka e madhe po shfaqet këtë sezon, por tani duhet të vazhdojmë të punojmë shumë, sepse rruga përpara është ende e gjatë. Sidoqoftë, fillimi që kemi bërë ka qenë fantastike”, tha sulmuesi belg.

Ndryshe, Interi gjatë mbrëmjes së nesërme do të jetë mysafirë i skuadrës së Cagliarit. /KlinaPress/