Connect with us

Lajme

Lutfi Haziri tregon nëse do ta pranonte Albin Kurtin kandidat për kryeministër

Published

on

COVID-19

A e pranon Albin Kurtin kandidat për kryeministër? – Flet Lutfi Haziri.

Lutfi Haziri, nënkryetar i LDK-së, ndërsa ka folur rreth një koalicioni të mundshëm parazgjedhor me Vetëvendosjen dhe përplasjet mes tyre për postin e kryeministrit, ka thënë se nuk zgjidhen problemet politike me sondazhe, ose me këmbëngulësinë që lidhen me një emër.

Ai ka thënë se nuk munden me leju që nominimin e kandidatit të LDK ta bëjë një parti tjetër, pasi është nonsens, ndërsa shtoi se nuk dëshirojnë me direktu emrin e përveçëm të një partie tjetër.

“Për koalicion parazgjedhor jemi të hapur, kemi kandidatin tone”, ka thënë Haziri në Klan Kosova.

KESCO
I pyetur se a e pranon Albin Kurtin si kandidat për kryeministër, ai ka thënë se e pranon veç Vjosa Osmanin.

“Unë e pranoj Vjosa Osmanin. Vlerësimi im është se në çdo situatë se Vjosa Osmani i fiton zgjedhjet, dhe i fiton më thellë dhe më mirë bashkë me Vetëvendosjen”, ka deklaruar ai./KlinaPress/