Connect with us

Lajme

Mali i Zi goditet nga moti i lig, anulohen fluturimet

Published

on

GorenjeKosova

Erërat e stuhishme kanë goditur pjesën më të madhe të Malit të Zi, duke bërë që disa fluturime të anulohen ose devijohen.

Fluturimi nga Beogradi për në Podgoricë dhe nga Podgorica për në Beograd është anuluar, u njoftua në faqen e internetit të Aeroportit.

Për shkak të motit të keq në Boka, fluturimet nga Beogradi në Tivat dhe nga Moska në Tivat u përcollën në aeroportin e Podgoricës.

KESCO

Avioni nga Lubjana nuk u ul në Podgorica, por u dërgua në një aeroport alternativ të Beogradit.

Mediat lokale raportojnë se stuhia në Cetinje shkaktoi një numër problemesh në zonën urbane.

Drejtoria e Emergjencave u bëri thirrje qytetarëve më herët sot të rregullojnë aktivitetet e tyre në situatën meteorologjike, pasi priten reshje të mëdha shiu, veçanërisht në pjesët qendrore dhe jugore të Malit të Zi.

Sipas drejtorisë, reshjet e mëdha të shiut në zonat malor e do të shoqërohen me erëra të forta në jug, të cilat do të kenë karakter stuhie të fortë. /Gazeta Sinjali/