Connect with us

Sport

Man City do të përfitojë 10 milionë funte me shitjen e Fabian Delph

Published

on

Princ Caffe Banners

Manchester City dhe Evertoni janë pranë një akordi për transferimin e Fabian Delph në “Goodison Park”.

Sipas mediave angleze, “Qytetarët” do të përfitojnë rreth 10 milionë funte nga shitja e mesfushorit, të cilit i përfundon kontrata verën e vitit të ardhshëm. abian Delph ka qenë një lojtar i rëndësishëm për skemat e Guardiolas, i cili e ka përdorur mesfushorin edhe si mbrojtës të krahut të majtë, për shkak të problemeve në atë repart.

Por me mbërritjen e Rodrigo Hernandezit nga Atletico Madridi në mesfushë dhe me riblerjen e Angelinos si mbrojtës i krahut të majtë, hapësirat për Delph në “Etihad” do të ishin të kufizuara në maksimum./KlinaPress/

KESCO