Connect with us

Sport

Manchester Unitedi jep lajmin e madh për tifozët

Published

on

SIGMA Banners

Ka ardhur lajmi i madh për tifozët e Manchester Unitedit.

David de Gea “po qëndron” te Manchester United, ka konfirmuar Peter Schmeichel, me ish-portierin që pretendon se spanjolli ka arritur marrëveshje pavarësisht se nuk asnjë njoftim zyrtar për një kontratë të re.

E ardhmja e numrit 1 të ‘Djajve të Kuq’ ka qenë një subjekt spekulimesh për disa muaj.

KESCO

De Gea ka hyrë në vitin e fundit të marrëveshjes së tij në Old Trafford dhe fillimisht u shfaq i gatshëm të angazhohej për kushte të reja.

Legjenda e United tha për The Mirror: “Davidi ishte një sinjal i shkëlqyeshëm që filluam me interpretuesin tonë më të mirë gjatë pesë viteve të fundit”.

“Ne kemi arritur marrëveshje me të, ai po qëndron dhe tani ne do vazhdojmë të ndërtojmë ekipin mbi të”./KlinaPress/