Connect with us

Sport

Marotta: Lukaku? Jam optimist, do ta kompletojmë ekipin së shpejti

Published

on

GorenjeKosova

Marotta është optimist se Lukaku do ta veshë fanellën e Interit. Nëse deshton blerja e belgut, Conte e do Rebicin e Eintracht Frankfurt.

Interi është duke insistuar për sulmuesin e Manchester United, Romelu Lukaku.

Por, zikaltrit kanë ofruar vetëm 30 milionë euro fillimisht, as gjysmën e çmimit që United po e kërkon për Lukakun.

KESCO

Sido që të jetë, drejtori i Interit, Beppe Marotta, ka thënë se janë optimist kur i është përmendur emri i Lukakus.

“A jam optimist për Lukakun? Jam optimist për gjithçka. Do ta kompletojmë ekipin së shpejti”, tha Marotta.

Mediat në Itali raportojnë se Antonio Conte i ka kërkuar drejtuesve të Interit sulmuesin kroat, Ante Rebic, nëse dështon blerja e Romelu Lukakus.

Eintracht Frankfurt kërkon 40 milionë euro për 25-vjeçarin, çmim i arrtishëm ky për Interin.

Rebic gjithashtu e njeh Serinë A, nga koha me Fiorentinë dhe Veronën, edhe pse nuk ka lënë shumë gjurmë.

Sezonin që lamë pas në Gjermani, ai shënoi 10 gola dhe dhuroi gjashtë asiste në 38 paraqitje me Eintracht./KlinaPress/