Connect with us

Sport

Mbyllen pjesët e para në dy takimet e Superligës

Published

on

ART MOTION

Në kuadër të javës së 19-të në elitën e futbollit kosovar janë duke u zhvilluar dy takime mjaftë interesante, shkruan Gazeta inFokus.

Llapi dhe Feronikeli pas 45 minutave të parë janë duke luajtur baras 1-1, ndërsa Prishtina është duke triumfuar si mysafire e Drenicës me rezultat 2-0.

Golin për llapjanët e ka shënuar Ersil Ymeraj në minutën e 13’, ndërsa për ‘industrialistët’ rezultatin 1-1 e barazoi Ilir Berisha.

KESCO

Nga ana tjetër golat për Prishtinën i realizuan Otto John dhe Ergyn Ahmeti./KlinaPress./