Connect with us

Sport

Mesfushori më i mirë në Evropë, Frenkie De Jong

Published

on

SIGMA Banners

Super talenti holandez, Frenkie De Jong ka marrë çmimin si mesfushori më i mirë në Ligën e Kampionëve për edicionin e kaluar.

22-vjeçari pati paraqitje të jashtëzakonshme me Ajaxin vitin e kaluar duke e dërguar skuadrën e tij deri në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

KESCO
#UCLdraw

@ChampionsLeague

✨ 2018/19 Midfielder of the Season ✨

|

View image on Twitter
1,626 people are talking about this

De Jong është votuar nga trajnerët dhe gazetarët si mesfushori më i mirë në Ligën e Kampionëve për edicionin e kaluar.

Pas paraqitjeve spektakolare me Ajaxin, De Jong ka kompletuar transfermiin te Barcelona për 75 milionë euro. /KlinaPress/