Connect with us

Sport

Milan- Correa, vjen lajmi i madh

Published

on

Korporata Energjetike e Kosovës Banners

Milan dhe Gjigandi spanjoll i La Liga Atletico Madrid janë duke u afruar për të rënë dakord për një marrëveshje për transferimin e mundshëm të sulmuesit Angel Correa.

Klubi me qendër në Milano është në treg për të nënshkruar me një sulmues para fundit të dritares së transferimit në vazhdim dhe e kanë identifikuar 24-vjeçarin si një gjendje të përsosur, por nuk kanë arritur të përmbushin vlerësimin e Los Rojiblancos prej 50 milionë eurosh për lojtarin, përcjell ORAinfo.

Sidoqoftë, sipas Tuttosport, të dy klubet po afrohen më shumë për të rënë dakord për një marrëveshje pasi kuqezinjtë kanë bërë një ofertë të re prej 42 milionë eurosh dhe një pjesë të shitjes së ardhshme të Correa. /KlinaPress/

KESCO