Connect with us

Sport

Milan- Correa, vjen lajmi i madh

Published

on

Schengen Visa

Angel Correa ka qenë një nga objektivat kryesorë të transferimit të Milan këtë verë, pasi kuqezinjtë dëshirojnë t’i dhurojnë trajnerit të ri Marco Giampaolo me një trequartista përpara sezonit të ri.

Sidoqoftë, Atletico Madrid ka këmbëngulur që vlerësimi i tyre 50 milionë euro të përmbushet për sulmuesin; trajneri Diego Simeone nuk shqetësohet shumë për shitjen e tij dhe për këtë arsye nuk ka zbritje në tryezën për Milanin, përcjell KlinaPress.

Përkundër kësaj, Milani po punon vazhdimisht në mënyra për të ulur koston e marrëveshjes; klubit i mungojnë fondet për të kontribuar 50 milionë euro direkt, në vend të kësaj të punojnë në një marrëveshje që do të përfshinte një përqindje të rishitjes në marrëveshje.

KESCO

Raportet e fundit nga La Gazzetta dello Sport sugjerojnë se oferta e fundit e Milanit është në total 42 milionë euro – 38 milionë bazë me 4 milionë bonuse.

Për më tepër, kjo përfshin një tarifë të rishitjes 30% që është duke u përdorur për të tunduar Los Colchoneros në shitjen e argjentinasve të tyre përpara. /KlinaPress/