Connect with us

Sport

Milan, Inter e Napoli, marrin lajmin e madh nga Real Madrid

Published

on

ART MOTION

Të gjithë sytë janë te Real Madrid për momentin.

Gjigantët e La Ligës kanë pasur një verë masive; duke sjellë në mesin e të tjerëve Eden Hazard, Luka Jovic dhe Ferland Mendy.

Disa klube të Serie A kanë pasur sytë e tyre te lojtarët e Los Blancos gjatë verës deri më tani; Napoli ishte i lidhur fort me një veprim për kolumbianin James Rodriguez, AC Milan tha se po shpreh një interes për mesfushorin kroat, Luca Modric dhe Inter Milan raportohet se komplotuan një veprim ambicioz për sulmuesin Uellsian, Gareth Bale, përcjell ORAinfo.

KESCO

Të tre këta klube kanë marrë lajmin e madh sot pasi gjigantët e La Ligës kanë emëruar listën e skuadrave të tyre për një miqësore të ardhshme kundër skuadrës austriake Red Bull Salzburg; në të cilën nuk u përfshinë asnjë nga lojtarët e lartpërmendur./KlinaPress/