Connect with us

Sport

Milan jep lajmin e madh

Published

on

Mëso shqip – MDIS

Sipas asaj që është raportuar nga Gazzetta.it, AC Milan po planifikon të diskutojë një kontratë të re me portierin Gianluigi Donnarumma dhe agjentin e tij Mino Raiola në fund të dritares së transferimit.

Portieri u shfaq si një objektiv parësor për PSG këtë verë. Kjo erdhi ndërsa drejtori sportiv Leonardo u largua nga Milano për tu rikthyer në gjigantët e Ligue 1 dhe largimi i Gianluigi Buffon në një të lirë te Juventus dhe Kevin Trapp në Eintracht Frankfurt nënkuptonte që pala parisien po kërkonte një portier të ri, përcjell ORAinfo.

KESCO

Donnarumma ishte në krye të listës, por tani duket gjithnjë e më shumë e mundshme që kuqezinjtë do të mbajnë nën mbajtjen e yllit italian.

Prandaj, pasi të mbyllet dritarja, klubi dhe Donnarumma dhe përfaqësuesit e tij do të diskutojnë kushtet e një marrëveshje të re, pasi kuqezinjtë për të konfirmuar të ardhmen e gjatë të portierit mbeten me klubin./KlinaPress/