Connect with us

Sport

Milan merr lajmin e madh

Published

on

Mëso shqip – MDIS

Rossonerët kanë marrë lajmin e madh.

Kuqezinjtë e drejtuar nga Giampaolo kanë kryer stërvitjen e sotme në prag të sfidës ndaj Brescia në San Siro.

KESCO

Tekniku italian ka marr lajme të mira ditën e sotme, ku në stërvitje janë shfaqur dy lojtarët e dëmtuar të Milanit, Biglia dhe afrimi i kësaj vere Hernandez.

Bëhet e ditur se Biglia është stërvitur përsëri veçmas skuadrës ndërsa Hernandez është rekuperuar por Giampaolo nuk do që ta rrezikoj në ndeshjen me Brescia.

Ndeshja e javës së dytë, është e para në “San Siro” dhe Milan pritet të japi sinjale rikthimi pas ndeshjes për t’u harruar me Udinese në javën e parë.