Milani ‘rrëshqet’ në fund, Fiorentina siguron një pikë me dhjetë lojtarë

Published

on

Shell Banners

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me lojë të barabartë nga të dyja skuadrat, por asnjëra nuk arriti t’i ndryshoj shifrat.

Në fakt, Milani e gjeti golin në minutën e 34-të të ndeshjes me anë të Zlatan Ibrahimovic, por goli u anulua për prekje dore pas rishikimit të VAR-it.

162 people are talking about this
Në pjesën e dytë, u zhvillua lojë më e hapur dhe me më shumë raste nga të dyja skuadrat, të cilët arritën të shënojnë edhe nga një gol.

Të parët ishin Rossonerët që gjetën golin me anë të Ante Rebic (56’), i cili shënoi për epërsinë 1-0.

274 people are talking about this

Viola arriti të kthehet në lojë në minutën e 84-të, ku një penallti të fituar nga Patrick Cutrone e shndërroi në gol Erick Pulgar, i cili shënoi për 1-1 dhe ky doli të ishte rezultati përfundimtar.